|
Forum |
|
|
| 49118. | Odnośnie wpisu numer: 49066 Posłuchaj Iławo!
Problemem jest przede wszystkim sposób zarządzania. Aż 90 procent dyrektorów szpitali to formalni lub nieformalni działacze partyjni PO i PSL.
Jak wygląda przejrzystość konkursów na stanowiska kierownicze, skład rad nadzorczych i kryteria doboru osób zarządzających publicznymi jednostkami? Bo o awansach i nominacjach zbyt często decydują powiązania polityczne lub środowiskowe, a nie wyłącznie kompetencje i doświadczenie.
Podobne na naszym lokalnym podwórku. Pojawiają się wątpliwości, czy wszystkie konkursy na stanowiska są rzeczywiście otwarte i prowadzone w sposób, który budzi pełne zaufanie społeczne. W instytucjach finansowanych z publicznych pieniędzy transparentność powinna być standardem, a nie czymś wyjątkowym.
W przestrzeni publicznej dostępne są oświadczenia majątkowe osób pełniących funkcje publiczne.
Przykład. Pan radny Michał Młotek wykazuje w swoim oświadczeniu majątkowym zasiadanie w dwóch radach nadzorczych - w Elblągu oraz w Działdowie. Sam fakt pełnienia takich funkcji nie jest niczym niewłaściwym, o ile wynika z odpowiednich kwalifikacji i odbywa się zgodnie z obowiązującymi przepisami. Jednocześnie warto, aby opinia publiczna mogła mieć pewność, że tego typu nominacje są efektem kompetencji i transparentnych procedur, a nie przynależności do określonego środowiska politycznego [PO]. A miał być Pan Michał taki bezpartyjny - wszyscy to pamiętamy z jego kampanii wyborczej. I co? Ano - pstro! Ryba psuje się od głowy.
Niezależnie od tego, kto aktualnie sprawuje władzę, dobrze byłoby dążyć do tego, aby stanowiska kierownicze i miejsca w radach nadzorczych były obsadzane przede wszystkim na podstawie wiedzy, doświadczenia i umiejętności. To budowałoby zaufanie mieszkańców do samorządu i instytucji publicznych oraz ograniczało podejrzenia o nepotyzm czy polityczne nominacje.
Mamy w Iławie prawdziwy kryształ i przekrój członków rad nadzorczych. Lokalne tuzy polityki nie wiedzą na jakich minach siedzą. W kampanii wyborczej będą wybuchać jedne po drugiej, więc jeśli ktoś z włodarzy jest w temacie to niech zamiata zawczasu póki lokalna gnojowica jeszcze nie wybija… bo smrodek będzie, oj będzie…
Ale niech zarabiają. Będziemy ujawniać z zarobkami, ludzie popatrzą jak lokalne elyty z Iławy dorabiają się, a my, frajerzy, musimy zapieprzać. To są nasze lokalne „ośmiorniczki”; jedne większe, drugie mniejsze. Ważne żeby tysiące na kontach się zgadzały (nawet wtedy, gdy rada nie obraduje, czytaj: nie pracuje).
Przyjdzie moment gdy wyłożymy wam te wszystkie rady nadzorcze na czynniki pierwsze i każdy jadem mieszkaniec Iławy będzie miał czarno na białym ile oni zarabiają. |
|
| | radny powiatowy |
| | Iława, Środa 24-06-2026 |
|
| 49117. | Odnośnie wpisu numer: 49035 „Zabrakło siły i determinacji w sporze z trudnym partnerem, jakim jest [firma budowlana] Rem-Bud [Kwidzyn]” – twierdzi poprzedni burmistrz Kisielic Rafał Ryszczuk, komentując fakt zawarcia ugody pomiędzy gminą a firmą, która remontowała szkołę w Kisielicach, a z którą to Ryszczuk, jeszcze jako burmistrz, zerwał umowę i nie zapłacił jej za wykonaną pracę.
Sprawę przedstawiała na swoich łamach gazeta „Kurier Iławski”. [...] [...] W serii artykułów właściciel firmy Rem-Bud zarzucił wtedy burmistrzowi Ryszczukowi niegospodarność i szastanie publicznym groszem. Ryszczuk poczuł się tym urażony i ruszył do sądu, gdzie przegrał z kretesem. Sąd oddalił pozew w całości. Nie zdołał udowodnić, że twierdzenia Rem-Budu dotyczące niegospodarności i marnotrawienia pieniędzy są nieprawdziwe, zatem Rem-Bud miał rację.
Można zadać pytanie: czy wtedy Ryszczukowi zabrakło siły i determinacji, czy po prostu argumentów?
Podobnie argumentów brakuje byłemu burmistrzowi Ryszczukowi dzisiaj, kiedy po raz kolejny obnażona zostaje jego niekompetencja, niedbalstwo i bałagan, jaki po sobie zostawił w Urzędzie Miejskim Kisielice. Znany pieniacz i kłótnik w pokrętny sposób próbuje dziś odwrócić uwagę od własnej nieudolności i nieodpowiedzialności.
Tego, czego nie brakowało burmistrzowi Ryszczukowi i nie brakuje, to [...] [...] tupet i cwaniactwo, szczególnie wtedy, gdy nie krył się ze swoim nepotyzmem i kumoterstwem. Bo jak inaczej wytłumaczyć obsadzanie intratnych stanowisk żoną i bratową? A innych przykładów przecież nie brakuje.
Gmina Kisielice powinna zażądać od Rafała Ryszczuka zwrotu pieniędzy, które, jako należne, musiała wypłacić firmie budowlanej. [...] Pasiony publicznym groszem klan Ryszczuków zachowuje się jak lokalni royalsi, obnosząc się majątkiem i brylując w internecie.
Stać zatem Ryszczuka na pokrycie straty, jaką ewidentnie gmina poniosła z jego winy. Może być to uregulowane ryczałtem z tym, co wyprowadziła z publicznej kasy bratowa [z MOPS]. |
|
| | iławianin [232] |
| | Iława, Środa 24-06-2026 |
|
| 49112. | Odnośnie wpisu numer: 49008 A to nie było przypadkiem tak, że Pan były burmistrz, Rafał Ryszczuk, miał informować co dalej się dzieje w sprawie kradzieży pieniędzy pomocowych z kisielickiego MOPSu przez pracownicę "opieki", czyli żonę jego młodszego brata, Mateusza?
A może jednak była gdzieś jakaś informacja o poniesionych przez tą Panią konsekwencjach, tylko ją przeoczyłem?
Bo z tego, co widać to złodziejka Pani Ryszczuk świetnie się bawi wraz ze swoim mężem udającym wolontariusza. |
|
| | MM |
| | Kisielice, Środa 24-06-2026 |
|
| 49106. | Odnośnie wpisu numer: 49103 Kto obrasta w piórka, ten chce wysoko fruwać. |
|
| | Radny bez teki |
| | Iława, Wtorek 23-06-2026 |
|
| 49103. | Odnośnie wpisu numer: 49102 Czy żenadą jest głos radnego miejskiego Iławy, Dariusza Rozborskiego?
Nie powiedziałbym.
Zwłaszcza gdy patrzy się na to, jak radni PiS w Radzie Powiatu Iławskiego zgodnie i bez większych oporów głosują za praktycznie wszystkimi pomysłami tamtejszej koalicji rządzącej [PO-PSL-SLD].
Największym nieporozumieniem wczorajszej sesji Rady Miasta Iławy była niestety Pani Przewodnicząca Aneta Rychlik [PO].
Pomijam już potyczki językowe [...] czy problemy z odczytaniem wcześniej przygotowanego scenariusza – to może zdarzyć się każdemu. Jednak brak wiedzy na temat tego, nad jaką uchwałą akurat głosują radni, a następnie stwierdzenie, że „Rada Miejska podjęła uchwałę o nieudzieleniu Burmistrzowi wotum zaufania”, pomimo że głosowanie takiej uchwały jest prawnie niedopuszczalne, to już zupełnie inna kwestia.
Trudno również przejść obojętnie obok stwierdzenia Pani Przewodniczącej Rychlik, że „bezwzględna większość w 21-osobowej radzie wynosi 10,5 głosu ZA”, zwłaszcza że chwilę wcześniej Pani Mecenas w sposób jasny i jednoznaczny wyjaśniła tę kwestię.
Takie sytuacje stanowią daleko idącą ujmę dla funkcji Przewodniczącego Rady Miejskiej. Do tego dołożyć należy brak znajomości podstawowych przepisów ustawy o samorządzie gminnym oraz Statutu Miasta Iławy.
Nie można pominąć też złośliwych i nic nie wnoszących uwag Pani Rychlik kierowane podczas sesji pod adresem radnych, niezwiązanych z jej klubem, czyli do Burmistrza czy do radcy prawnego urzędu. Od osoby pełniącej funkcję Przewodniczącej Rady należałoby oczekiwać większego opanowania, bezstronności i szacunku wobec uczestników debaty publicznej.
I co najważniejsze - mam nadzieję, że radnemu Paczkowskiemu i tym razem nie zabraknie odwagi, aby złożyć wniosek o odwołanie Pani Przewodniczącej Rychlik. Co więcej, powodów do takiego wniosku nie musi nawet szczególnie poszukiwać – wystarczy sięgnąć do argumentów, których sam używał, składając w ubiegłym roku wniosek o odwołanie śp. Pana Brzozowskiego. Wiele z nich, w stosunku do Przewodniczącej Rychlik, jest dziś jeszcze bardziej aktualnych niż wtedy.
Pozostaje też jeszcze kwestia honoru Pani Przewodniczącej Rychlik, która rok temu - kierując się wyżej wymienionymi argumentami - zapewne również głosowała „za” odwołaniem ówczesnego Pana Przewodniczącego Brzozowskiego. Może więc złożenie wniosku nie będzie konieczne, bo okaże się, że Pani Rychlik ma na tyle godności, by sama dojść do wniosku, że na pełnienie tej zaszczytnej funkcji się nie nadaje i zrezygnuje sama. Oby! |
|
| | Obserwator |
| | Iława, Wtorek 23-06-2026 |
|
| 49102. | Odnośnie wpisu numer: 49039 Aaaaaaaaaaaaaaa...
To dlatego radny Dariusz Rozborski od pewnego czasu został "kupiony" etatem [w PSZOK-u] i głosuje grzecznie wszystko na "TAK" razem z Klubem Nowej Lewicy Burmistrza Kapaczewskiego.
[...]
Uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu... Co za żenada z pierwszego tłoczenia... |
|
| | radny skrzydłowy |
| | Iława, Wtorek 23-06-2026 |
|
| 49095. | Cholera no! Dlaczego takie roboty drogowe zawsze są rozpoczynane w najmniej odpowiednim momencie? Na przykład na rozpoczęciu letniego sezonu turystycznego, gdy ruch pojazdów rośnie lawinowo. [...]
Kto to planuje w ten sposób? Jakiś bezmózg?
Autostrada A1. Roboty drogowe na odcinku od węzła Toruń Południe do kilometra 144. Ruch odbywa się dwoma pasami w kierunku Łodzi i jednym pasem w kierunku Gdańska. W czasie wykonywania prac zamknięty jest MOP Nowa Wieś (kierunek Gdańsk). |
|
| | kierowca |
| | Iława, Poniedziałek 22-06-2026 |
|
| 49090. | Skandal! Na czas modernizacji ciepłowni miejskiej, zawsze odkąd sięgam pamięcią, ciepłą wodę wyłączano od poniedziałku, a tym razem wyłączono już w niedzielę.
No kto tak robi?! [...] Gdzie wasze myślenie, panie i panowie na stanowiskach?!
Ludzie wrócili z weekendu do miasta w niedzielę po południu, by po upale naszykować się na kolejny tydzień pracy od poniedziałku, a tu bum, zimna woda. Czyż nie można było wystartować od poniedziałku z rana? No można było.
Ale kto tak planuje usługi zbiorowego zaopatrywania ludności w wodę dla gospodarstw domowych?! |
|
| | Operator Dyszla |
| | Iława, Niedziela 21-06-2026 |
|
| 49089. | W pewnej małej bibliotece zatrudniono grupkę studentów I roku do pomocy w katalogowaniu książek. Praca dorywcza, dobrze płatna za godzinę, dowolne godziny pracy. Chyba całkiem dobra oferta, co...?
A jednak praca trafiła na piramidalne trudności. Młodzi nie rozumieli na czym w katalogu polega układ... alfabetyczny. Gdy już im wyjaśniono okazało się, że nie znają kolejności liter, ale tu sobie wypisali na kartce.
Potem okazało się, że o ile rozumieją już układ alfabetyczny po pierwszej literze nazwiska, to nie wiedzą jaką dać kolejność, gdy są nazwiska na tę samą literę, np. Tolkien i Tołstoj. Skąd mają wiedzieć kto jest pierwszy?
Problemy jednak się mnożyły nadal. Na przykład co jest nazwiskiem w zapisie: Gabriel Garcia Marquez? A Józef Ignacy Kraszewski?
Szybko się okazało, że studenci rzadko przychodzą do pracy, a jednak listy książek do skatalogowania nie ubywa. Boli głowa, boli noga, boli oko. Bardzo rozchorowane jest to pokolenie. I bardzo zapracowane: "Dziś muszę zrobić pranie", więc nie ma czasu na 2 godziny pracy, choć to jest po drodze do i z uczelni. Życie ich nie rozpieszcza - oprócz prania trzeba czasem posprzątać w pokoju, zrobić zakupy, albo odpocząć. Znikąd czasu na pracę. I znikąd ratunku.
To już koniec ewolucji człowieka. Teraz już tylko równia pochyła.
–> Spadek koncentracji w pokoleniu. Z badań przeprowadzonych w latach 2004-2023: średni czas skupienia na jednym ekranie 20 lat temu wynosił ok. 2,5 minuty, a dziś około 40 sekund.
–> Po ok. 2010 roku po raz pierwszy w historii pomiarów spada iloraz inteligencji w młodym pokoleniu (o około 2-4 punkty IQ).
–> Wskaźniki depresji i samookaleczeń w ciągu kilku dekad wzrosły w rocznikach studenckich o ponad 100%.
–> Internet w przypadku chłopców utrudnia socjalizację przez gry komputerowe i pornografię, a u dziewcząt przyczynia się do spadku samooceny (FOMO i FOBLO), a u obojga płci wywołuje zaburzenia snu.
–> Zanika zdolność czytania ze zrozumieniem i myślenia linearnego.
Chyba nikt jeszcze nie zebrał tych wszystkich danych do stworzenia pełnego obrazu młodego pokolenia. Możliwe, że po raz pierwszy narzekactwo starych na młodych ma głębokie i racjonalne uzasadnienie.
Nadchodzi koniec gry, pozostaną staruchy, roboty albo kometa. |
|
| | Agent J-23 |
| | Iława, Niedziela 21-06-2026 |
|
| 49079. | Szok i niedowierzanie.
Pochodzący i związany z Iławą, pracownik Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie, złapany naćpany w pracy. [...]
Niebawem więcej szczegółów. |
|
| | Bunkier przy ulicy Andersa |
| | Iława, Sobota 20-06-2026 |
|
| 49071. | Odnośnie wpisu numer: 48999 [...] Jaka "wizja" plaży? [Niektórzy] z przedsiębiorców śmiali się w twarz z pomysłów tego "wizjonera" i jego ekipy.
[...]
Tam [na Wyspie Młyńskiej] nawet kajak się nie mieści w jednym pawilonie.
Przekręcać sobie możesz, ale [moja ocena] jest taka, że - jak reszta PO - jesteście idiotami.
"Interes"? "turystyczny samograj i czysty zysk dla miasta"? Bujaj się z takim wymysłem. Jak betonoza przy dworcu [PKP]. Przecudowna. |
|
| | Zjawa |
| | Iława, Piątek 19-06-2026 |
|
| 49066. | Czy w iławskim szpitalu miejscowi politycy PO również mają dla "swoich" ukryty prywatny SOR, czytaj: salonik VIP poza kolejnością?
[...]
Czyżby dlatego kupili i przywieźli niedawno nowy sprzęt do rezonansu? |
|
| | radny skrzydłowy |
| | Iława, Czwartek 18-06-2026 |
|
| 49062. | PKP znowu chce kupić kolejne używane wagony pasażerskie z Niemiec.
Tym razem ma to być 96 pojazdów od Deutsche Bahn.
[...]
Cała flota PKP Intercity to 1600 wagonów, więc jeśli transakcja dojdzie do skutku, co dziesiąty wagon będzie pochodził z niemieckiego demobilu. |
|
| | młotkowy |
| | Iława, Środa 17-06-2026 |
|
| 49060. | Odnośnie wpisu numer: 49035 Czytałem wypowiedź Pani burmistrz Lejmanowicz o zawarciu ugody z firmą budowlaną z Kwidzyna.
Szkoda tylko, że poprzedni burmistrz Ryszczuk swoją pycha i głupotą doprowadził do takiej sytuacji. Niestety dwie kadencję tamtego burmistrza nic nie przyniosły dobrego dla miasta.
A teraz nawet zaczął przychodzić na imprezy. Ciekawe dlaczego? |
|
| | Obserwator |
| | Kisielice, Środa 17-06-2026 |
|
| 49057. | Aplikacja mObywatel – nowa, ważna funkcja.
Korespondencja urzędowa trafi do twojej skrzynki osobistej w ramach systemu e-doręczeń bez tradycyjnego papierowego awizo i zastąpi listy polecone za potwierdzeniem odbioru.
Łatwo i wygodnie można będzie tworzyć i wysyłać wiadomości (wraz z załącznikami) do urzędów czy monitorować terminy.
Usługa jest wdrażana stopniowo, dostępna dla wszystkich będzie do końca czerwca 2026. Trzeba mieć aplikację w wersji od 4-84. |
|
| | Kolega Skaner |
| | KURIER IŁAWSKI, Wtorek 16-06-2026 |
|
| 49054. | Rząd wycofał się z obniżonej akcyzy na paliwa.
Oznacza to, że ceny paliw podrożeją średnio aż o 29 groszy na litrze. |
|
| | anty-bolszewik |
| | Iława, Poniedziałek 15-06-2026 |
|
| 49045. | Z głębokim smutkiem i żalem informujemy, że w wieku 72 lat odszedł nasz Przyjaciel, Roman Brzozowski.
Rodzinie, bliskim oraz wszystkim pogrążonym w żałobie składamy szczere wyrazy współczucia i słowa wsparcia.
Romanie, dziękujemy za wspólnie spędzony czas, Twoją przyjaźń i dobro, które pozostawiłeś po sobie.
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.
Ps. Pogrzeb: środa 17 czerwca 2026, godz. 13:00.
Czerwony kościół, Stare Miasto, Iława. |
| |
|  |
|
| | Klub Gazety Polskiej w Iławie |
| | Iława, Niedziela 14-06-2026 |
|
| 49044. | Odnośnie wpisu numer: 48941 No, prawda.
Na swój wiek ma strasznie zaniżoną wiekowo stylówę.
W dość kusej koszulce, chyba z czasów klasy maturalnej, krzyczał coś ostatnio w Iławie pod Galerią Jeziorak, zmuszał ludzi do robienia hałasu "hej ho, hej ho!!!"
W Suszu już słychać spore obawy przed graffiti na mieście i całym tym afroamerykańskim narkotykowym show biznesem.
Kilka tatuaży na mankietach nie robi z dziecka faceta. |
|
| | Man at Work |
| | NY City, Sobota 13-06-2026 |
|
| 49040. | Dziwne rzeczy.
Któryś rok z rzędu, oglądając zdjęcia prac konkursowych w akcji "Czyste jeziora i rzeki", organizowanej przez Starostwo Powiatowe w Iławie, widzę jedną tę samą pracę z głową i puzzlami.
I znowu zdobywa ona pierwsze miejsce. Czy robimy akcję dla akcji? |
|
| | uczestnik konkursu |
| | Iława, Czwartek 11-06-2026 |
|
| 49039. | Czy to prawda, że radny Dariusz Rozborski, który wszedł do Rady Miejskiej w Iławie z list PiS-u, dostał ciepłą posadkę w PSZOK-u przy ul. Komunalnej w Iławie?
Przypomnijmy, że tym punktem zarządza związek gmin, w którym Burmistrz Miasto Iława jest jednym z największych udziałowców.
Mieszkańcy mają prawo wiedzieć, dlatego pytam głośno i wyraźnie:
1. Czy na to stanowisko był przeprowadzany otwarty konkurs?
2. Czy ogłoszenie było publikowane w otwartym i publicznym miejscu, tak aby każdy bezrobotny albo szukający lepszego życia iławianin mógł złożyć swoje CV?
Na lokalnych polityków samorządowych nie ma co liczyć – oni sami siebie nie rozliczą. W tej sytuacji cała nadzieja pozostała już tylko w niezależnych, lokalnych mediach.
Liczę więc na to, że redakcja „Kuriera Iławskiego" weźmie to pod lupę i dokładnie prześledzi ten cały pajęczynowy układ [niepisanej] koalicji klubów Nowa Lewica (Burmistrza Kopaczewskiego) oraz PiS (radnego Rykaczewskiego).
Tym bardziej, że przecież w ratuszu pod dyrekcją Kopaczewskiego pracuje już niedawno zatrudniona córka innej radnej z klubu PiS-u, a na korytarzach mówi się, że to jeszcze nie wszystko. |
|
| | Audytor Iławski |
| | Iława, Czwartek 11-06-2026 |
|
| 49035. | Odnośnie wpisu numer: 49031 Czyżby stan psychozy w słynnym "bunkrze PO" przy ulicy Generała Andersa [...] [w starostwie powiatowym] wszedł już na kolejny poziom drabiny zaawansowania, że zaczęli pisać wierszem o Rafale Ryszczuku z Kisielic?
Ludzie! Czym wy się zajmujecie? Czy to jest poważne, że przeznaczacie czas i energię na gościa z prowincji? [...] Czym wam nadepnął na odcisk, że tak bardzo was teraz pali?
Wicestarosta Maciej Rygielski najpierw publikuje na żółtym portalu tyleż butne, co żenujące zapowiedzi, jak to z linii dziadzio nie schodzi, po czym każe je szybko usuwać, a teraz oznajmia całemu powiatowi (wierszem) kogo wydmucha. Coś mu siada chyba. [...] Mania grandiosa, tetryk odkleja się całkowicie.
_____
Mania grandiosa – potocznie mania wielkościowa lub megalomania; stan psychiczny charakteryzujący się nierealistycznym, chorobliwie zawyżonym poczuciem własnej wartości, potęgi, wiedzy, tożsamości lub szczególnego znaczenia. Główne objawy:
– urojenia wielkościowe – niezachwiane przekonanie o posiadaniu wyjątkowych talentów, bogactwa czy misji dziejowej.
– przekonanie o omnipotencji – wiara w posiadanie nadludzkich możliwości lub specjalnego kontaktu z bóstwami.
– brak samokrytycyzmu – całkowite ignorowanie faktów i dowodów, które przeczą własnej wyobrażonej wielkości.
– roszczeniowość – oczekiwanie ciągłego podziwu, specjalnego traktowania oraz posłuszeństwa od otoczenia. |
|
| | Adam |
| | Nowa Wieś, Czwartek 11-06-2026 |
|
| 49032. | Odnośnie wpisu numer: 48999 Ludzie, stuknijcie się porządnie w czoło:
- na ulicy Chodkiewicza śmierdząca moczem „willa”,
- jakiś porzucony budynek „Kormoran”,
- parodia plaży miejskiej,
- walący się „dom weterana”,
- popadająca w ruinę willa naprzeciwko szkoły muzycznej [Kościuszki],
- ruina spalonego młyna,
- sypiący się ratusz,
- waląca się kładka na przesmyku Małego i Dużego Jezioraka,
- śmierdząca „ziemniaczanka”,
- niedokończona ścieżka od Wikielca,
- brak działania dla uzupełnienia ścieżki na NML [stary tor kolejowy],
- regularne podtopienia ulic osiedli na przedmieściach
I w tym wszystkim chełpiący się burmistrz Kopaczewski, że dokończy to, co tak klasycznie spierdzielił na ulicy Jagiełły. Jakiż trzeba mieć tupet...
Kto go wybrał na drugą kadencję?
Ludzie, stuknijcie się porządnie w czoło. |
|
| | odwołać |
| | Iława, Środa 10-06-2026 |
|
| 49031. | Odnośnie wpisu numer: 49017 Do Adama/Rafała:
Nic nie może przecież wiecznie trwać,
ni stołek, ni szyld, ni polityczny wiatr.
Dziś prezes, jutro cień na korytarzu,
bo kto żyje z nadania, ten żyje w mirażu.
Stanowisko polityczne rzecz krucha i śliska,
raz daje blask, raz w margines wciska.
W każdej chwili może przyjść uchwała,
i pryśnie ta pewność, co go nadymała.
A wtedy, gdy ucichną pochwały i brawa,
wróci codzienność, o przyszłość obawa.
Może do starostwa zapuka nieśmiało,
tam, gdzie z Rygielskim różnie już bywało.
Bo kto dziś idzie własnymi ścieżkami,
jutro będzie czekać pod starostwa drzwiami.
I choć dziś wysoko nosi się głowa,
los lubi sprawdzać, co warte są słowa.
Czytelniku, przyszłość mglista,
chociaż dla mnie oczywista.
Grana będzie taka sztuka,
że Rygielski wydmucha Ryszczuka.
Potem będzie zwrot przyjacielski
i Ryszczuka będzie dmuchał Rygielski.
Potem będą jeszcze trzy takie zmiany.
Ile razy będzie Ryszczuk dmuchany? |
|
| | Poeta Wierszokleta |
| | Znad Gardei, Środa 10-06-2026 |
|
| 49030. | Odnośnie wpisu numer: 49008 Pan Rafał Ryszczuk to osoba wymagająca szczególnej atencji. Dwie kadencje, czyli 8 lat w Kisielicach jako Burmistrz to lata stracone dla miasteczka i jego rozwoju.
Pamiątka po jego kadencji to ławeczka i fontaneczka...
Wszystko, co dobre dla Kisielic i rozwoju tego miasteczka to zasługa Pana Tomasza Koprowiaka, poprzedniego Burmistrza.
Również teraz, pod rządami Pani Burmistrz Beaty Lejmanowicz, są widoczne inwestycje. Ponadto w całym miasteczku bardzo bardzo czyściutko tak nie było... |
|
| | Stanislaw |
| | Kisielice, Środa 10-06-2026 |
|
| 49026. | Odnośnie wpisu numer: 49008 Miło jest patrzeć, jak atencjusz Rafał Ryszczuk rozmienia się na drobne, przekracza kolejne bariery żenady i staje się karykaturą samego siebie.
Zaufanie, szczególnie w tak małej społeczności, traci się tylko raz, ale za to na zawsze. Nie pomoże tu przywdziewanie uniformów. Przebieranki powinien zostawić sobie na zabawy w alkowie, gdy będzie starał się o posadę nauczyciela w Łęgowie, chyba że pani dyrektor odkryje, że dzielny strażak używa swojej sikawki nie tylko w domu.
_____
Atencjusz – potoczne, często ironiczne lub negatywne określenie osoby, która za wszelką cenę próbuje znaleźć się w centrum zainteresowania i przesadnie zabiega o uwagę innych. |
|
| | Strażak Sam |
| | Ogrodzieniec, Wtorek 09-06-2026 |
|
| 49024. | Droga redakcjo Kuriera, proszę o pomoc w wyjaśnieniu zasadności sypania takiej ilości żwiru na drogach.
Jestem kierowcą motocykla, dodatkowo moja cała rodzina jeździ rowerami. Jeżdżąc jednośladem bardzo łatwo o wywrotkę na czymś takim, zarówno przy hamowaniu jak i przyśpieszaniu.
Nie jest to tylko moja opinia. Rozmawiając z innymi użytkownikami jednośladów, mają identyczne zdanie.
Jeżdżąc rowerem, można dostać po twarzy żwirem, który wylatuje spod kół samochodów. Raczej jest to spowodowane próbą zasypania dziur. Tylko jaki to ma sens jeśli deszcz wszytko wypłucze?
Naprawdę jest spory bałagan. |
|
| | Artur |
| | Iława, Wtorek 09-06-2026 |
|
|
|