Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Adam Żyliński dementuje plotki: Nigdzie się nie wybieram
Remont wiaduktu: Toniemy w korkach
Dojechali na wstecznym
Leśna Banda!
Burmistrz milioner
Szatan w rękach aniołów
Skarga na szpital. Pytania bez odpowiedzi
Potwór i morderca spod matki serca
Morderstwo przy tartaku
Mąż Niemiec nie jest zły!
Czy Jeziorak odpędza burze?
PSL chce zniesienia dwukadencyjności w gminach
Burmistrz bez zaufania
Śmierć za 10 tysięcy złotych
3-latek odnaleziony na mokradłach w lesie!
Seks pod balkonem
Szok! U denstysty NFZ już nie pomoże!
Z maczetą na księdza
Nowa szefowa rady miejskiej
Dogrywka: Trzaskowski kontra Nawrocki
Więcej...

INFORMACJE

2018-08-15

PiS kontra kameleony


Atmosfera gęstnieje, jest nerwowo. Rada Powiatu Iławskiego przyjęła uchwałę, zgodnie z którą rządowe rozporządzenie obniżające limity wynagrodzeń w samorządach zostanie skierowane do Trybunału Konstytucyjnego. Rządząca w powiecie iławskim nieformalna koalicja PO-SLD zdecydowała się więc na wojnę z rządem.

Przypomnijmy: rząd przyjął rozporządzenie obniżające samorządowcom limit maksymalnych poborów o 20%. Urzędnicy niechętnie oddają pieniądze i bronią się, jak mogą.

Na przykład Rada Miasta Iławy nie obniżyła pensji burmistrzowi, zaś Rada Powiatu Iławskiego ze swoim starostą poszła jeszcze dalej i dołączyła do grupy samorządów, które chcą skierować sprawę do Trybunału Konstytucyjnego.

Zgodnie z uchwałą rada powiatu popiera działania w przedmiocie zbadania przez Trybunał Konstytucyjny legalności rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie wynagrodzenia pracowników samorządowych.

O ile stanowisko radnych Platformy Obywatelskiej jest zrozumiałe, to warto jednak przypomnieć, że część radnych w powiecie reprezentowało PiS na listach wyborczych w wyborach w 2014 roku. Z listy PiS mandat zdobyli wtedy: Marek Polański, Marian Golder, Stanisław Kastrau, Stanisław Ewertowski i Jarosław Piechotka.

Poprosiliśmy przewodniczącego zarządu powiatowego PiS o komentarz.

W odpowiedzi Piotr Jackowski napisał, że radni Ewertowski, Golder, Kastrau i Piechotka, którzy startowali z listy PiS, nigdy nie byli członkami tej partii, natomiast starosta Marek Polański został z partii usunięty (na początku roku 2016).

Piotr Jackowski dodał również w wydanym specjalnym oświadczeniu, że radni ci nie reprezentują Prawa i Sprawiedliwości i nie są upoważnieni do wyrażania jakiegokolwiek stanowiska w imieniu tego ugrupowania.

Za przyjęciem uchwały w radzie powiatu głosowało 16 radnych, a tylko Eugeniusz Dembek głosował przeciw, natomiast Jarosław Maśkiewicz i Jerzy Małek z PSL wstrzymali się od głosu.

BARTOSZ GONZALEZ






Rada Powiatu Iławskiego, rządzona
przez nieformalną koalicję PO-SLD, dołączyła do innych samorządów i protestuje przeciwko obcięciu pensji samorządowcom










  2018-08-15  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
116136630



REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
ogloszenia@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl






Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Stopka | Wyszukiwarka
FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2025 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.